ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ - ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΔΙΕΚ 2020

Δημιουργηθηκε στις Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 27 Ιανουαρίου 2020 Ημερομηνία Δημοσίευσης

Οι εγγραφές των ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ στο «Πρόγραμμα Μαθητείας ΔΙΕΚ» στα Δημόσια ΙΕΚ θα πραγματοποιηθούν από

τη Δευτέρα 27/01/2020 μέχρι και την Τετάρτη 29/01/2020

στην έδρα των ΔΙΕΚ που έχουν αναλάβει την υλοποίηση του τμήματος

Όσοι επιτυχόντες υποψήφιοι δεν προσέλθουν εντός της καθορισμένης προθεσμίας, αυτόματα θα θεωρηθούν ότι δεν αποδέχονται την εγγραφή τους.

Οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα πρέπει να καταθέσουν :

-    Αίτηση εγγραφής στο Πρόγραμμα Μαθητείας ΔΙΕΚ

-   Υπεύθυνη Δήλωση ότι κατά την εγγραφή τους και καθ’ όλη τη διάρκεια υλοποίησης του «Προγράμματος Μαθητείας Ι.Ε.Κ.» δεν εργάζονται με οποιαδήποτε σχέση εργασίας, δεν έχουν κάνει ποτέ έναρξη Πρακτικής Άσκησης, ούτε έχουν απαλλαγεί από αυτή.

Επιπλέον, και μόνο στην περίπτωση υποψηφίου/ας που δεν είναι καταρτιζόμενος/η σε ΔΙΕΚ υλοποίησης Μαθητείας:

-   Αίτηση Μετεγγραφής

Μετά την παρέλευση των εγγραφών διαμορφώνονται τα Τμήματα Μαθητείας στα ΔΙΕΚ, τα οποία λαμβάνουν οριστική έγκριση λειτουργίας βάσει ικανού αριθμού εγγραφών, κατόπιν έκδοσης Απόφασης από τη Γενική Γραμματεία Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης και Διά Βίου Μάθησης.

Στα επισυνατπόμενα αρχεία μπορείτε να βρείτε:

1. ΟΡΙΣΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΔΙΕΚ

2. ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

3. ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

4. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

5. ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΕΚ

copyright 2012 © | ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ