ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΔΙΕΚ

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 12 Δεκεμβρίου 2017 Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 19 Δεκεμβρίου 2017 Ημερομηνία Δημοσίευσης

Οι εγγραφές των ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ στο «Πρόγραμμα Μαθητείας ΔΙΕΚ» στα Δημόσια ΙΕΚ θα πραγματοποιηθούν από

την Τρίτη 19/12/2017 μέχρι και την Τετάρτη 20/12/2017

Όσοι επιτυχόντες υποψήφιοι δεν προσέλθουν εντός της καθορισμένης προθεσμίας, αυτόματα θα θεωρηθούν ότι δεν αποδέχονται την εγγραφή τους.

Οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα πρέπει να καταθέσουν :

-       Αίτηση εγγραφής στο Πρόγραμμα Μαθητείας ΔΙΕΚ

-       Υπεύθυνη Δήλωση ότι κατά την εγγραφή τους και καθ’ όλη τη διάρκεια υλοποίησης του «Προγράμματος Μαθητείας Ι.Ε.Κ.» δεν εργάζονται με οποιαδήποτε σχέση εργασίας, δεν έχουν κάνει ποτέ έναρξη Πρακτικής Άσκησης, ούτε έχουν απαλλαγεί από αυτή.

Επιπλέον, και μόνο στην περίπτωση υποψηφίου/ας που δεν είναι καταρτιζόμενος/η σε ΔΙΕΚ υλοποίησης Μαθητείας:

-       Αίτηση Μετεγγραφής

Μετά την παρέλευση των εγγραφών διαμορφώνονται τα Τμήματα Μαθητείας στα ΔΙΕΚ, τα οποία λαμβάνουν οριστική έγκριση λειτουργίας βάσει ικανού αριθμού εγγραφών, κατόπιν έκδοσης Απόφασης από τη Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς.

Στους συνδέσμους που ακολουθούν μπορείτε να βρείτε τις καταστάσεις :

1. ΟΡΙΣΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΔΙΕΚ

2. ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ